Hoşgeldiniz ziyaretçi! [ Kayıt Ol | Giriş yap

Taşlarla tablo Yapımı

Kendin Yap, Taş Tablolar 29 Mart 2018

Çevrenizden topladığınız  taşlar ile eviniz için  3 boyutlu tablolar yapabilirsiniz. Evinizin her bölmesine ayrı bir renk katacak taştan tablolarınızı  isterseniz sevdiklerinize de  edebilirsiniz.

İşte bunun için gerekli malzemeler;

 • Tuval
 • Akrilik boya
 • Çeşitli boyutlarda taşlar
 • Ağaç dalları
 • İnce ve kalın uçlu fırçalar
 • Tutkal

Gelelim yapılışına. Öncelikle tuvalinizi boyamanız gerekiyor. Bu örnekte ayı obje olarak kullanmak amacı ile gece görüşü düşünülmüş. Tabii ay yerine güneş kullanmak isterseniz daha açık renkli bir gökyüzü boyayabilirsiniz. Renk geçişli bir boyama yapılmış ve gökyüzüne yıldız görünümü vermesi için ince uçlu fırça ile dokunuşlar yapılmış.

El işi Tablo Taş

Tuval kururken sizde  taşlarınızı boyayabilirsiniz. Taşlarda büyüklü küçüklü baykuş olacak taşlar, ince uzun yaprak olacak taşlar ve bir de ay olacak yuvarlak taş seçilmiş. Yuvarlak taş yalnızca beyaz boyanarak ay olması için kurumaya bırakılırken bir yandan da düz açık yeşile boyanan ince uzun taşlar ve beyaz boyanan baykuş taşlar kurumaya bırakılıyor.

Taşlar kuruduktan sonra yaprak olacak taşların üzerine koyu yeşil çizgiler ve baykuş olacak taşlara diğer detaylar eklenebilir. Burada mümkün olduğunca dikkatli çalışmanız lazım zira ince uçlu fırça ile baykuşa detaylarını çizerken birkaç küçük hata tüm hevesini kaçırabilecek olumsuz sonuçlar doğurabilir.

Taşlar tamamen kuruduktan sonra tutkal ile önce ağaç dalını ya da ağaç kabuğunu ardından taşları tuvale yapıştırıyoruz. İşte tablomuz hazır!

Taştan tablo seçenekleri o kadar çok ki, aklınıza mükemmel bir fikir gelmese dahi örnekleri inceleyerek harikalar yaratabilmeniz mümkün.

Fikir vermesi açısından bazı örnekler:


Oldukça sade, küçük detaylarla minimalliğin güzelliği yansıtılmış bu çalışmaya da. Tablo içerisine ince yaprak dalı, siyah kalem ile çizilen minik ayak ve gagalara oturtulmuş farklı renklerdeki boyasız taşlar ve aynı şekilde minik taşlarla dallara kondurulan yapraklar. Tek kelime ile muhteşem değil mi?


Bu tabloda ise tuval yerine tahta spatulalar kullanılmış. Birbirlerine tutkal ile yapıştırılan spatulalar güzelce boyandıktan sonra üzerileri ev şeklinde boyanan taşlar yapıştırılmış ve hilal şeklinde boyanmış ay taşı ile tamamlanmış. Rengarenk küçük taşlar da evlerin altında ince detaylar olarak yerlerini almışlar.

Gördüğünüz gibi aslında çok sanatsal dokunuşlar yapmadan bile şık tablolar yapabilmeniz mümkün.

Taş Tablo Örnekleri

    

2694 gösterim, 1 gün

  

sponsorlu bağlantılar

Bir Cevap Bırakın

 • Bebek Konsept Fotoğraf Fikirleri

  Tarafından AÇIK 1 Ocak 2019 - 0 Yorumlar

  Hayatımıza teknolojinin girmesi ile birlikte hayatımızı kolaylaştıran, hayatımıza renk getiren fotoğraf makineleri ve telefonlar sayesinde artık bebeğimizin her özel anını ölümsüzleştirebilirsiniz. Bebeğinizin gelişim aşamasını; günlük, haftalık, aylık olarak fotoğraflar sayesinde kolayca kayıt altında tutabilirsiniz. Böylelikle bebeğimizin büyüme serüvenini sonsuza dek canlı kalabilir.